Мила Кириевская - Речь Посполита / Mila Kiriewska - Rzeczpospolita


Download videos:
hd720 medium

*Группа ВК /> Посвящается маме, одному прекрасному человеку, его древнему роду и моим польским корням... Одним из всех других корней. Стихи, музыка - Мила Кириевская \ Tekst i muzyka - Mila Kiriewska Tłumaczenie pierwszego dwuwiersza jest w końcu pieśni. Tłumaczenie prozaiczne drugego dwuwiersza jest tutaj: Gdzie jesteś, szlachto jaśnie wielmożna, Gdzie jestoś, wielkie wojsko? Panowie, bracia, dokąd można Siebie nawzajem mordować? W ojczyżnie miłej, komu wiara niemiła Kto od dawna już Boga nie słyszy? Co szlachcice, co poddane -- popędzili galope Rozdeptali swoją ziemię. Rzeczpospolita światlem zalita Zobaczymy się, panie, nie prędko. Rzeczpospolita krwią juz obmyta krąży nad siczą wrony. Rzeczpospolita Bogiem zapomniana Spotkaney się z Nim wkrótce.Slowians4
Ukraińce, Poljaki, miłościwe Biełarusy, toć my braty ! , przebaczmy sobie jak Krystus przebaczal i zyjmy w naszej Rzeczpospolity ! pozdrawiam
Billy Idol
Великолепная песня, от души благодарю! Pozdrowienia z Białorusi, polskich braci!
Etylen 69
RZECZPOSPOLITA. Nie Białoruś, Litwa, Polska, Ruś, czy Ukraina, ale RZECZPOSPOLITA. Wspólne państwo!!! Niestety idea Unii hadziackiej nie miała nigdy szansy wejść w życie, gdyż „nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą”. Nienawiść, która była i nadal jest inspirowana zewnętrznymi knowaniami i intrygami. A lokalni "nacjonaliści" ciągle łykają te prowokacje jak młode pelikany od 300 lat. Razem mogliśmy stworzyć dominującą siłę w Europie, a tymczasem wszyscy "siedzimy okrakiem na płocie" pomiędzy Unią Europejską a Rosją. Niektórzy bardziej na prawo, niektórzy bardziej na lewo. Tak na marginesie: podziwiam Czechów i Słowaków, którzy kiedyś razem stworzyli wspólne państwo, a potem potrafili podzielić się bez wojny i nienawiści. Nadal współpracują i szanują się wzajemnie. My - obywatele dawnej RZECZYPOSPOLITEJ ciągle mamy z tym problem.
Sergey SH
У меня отец и мать русские, но дед из рода Одынец поляк, приехал в своё время в Россию министром просвещения работать... Бабушка казачка. Живу в Сибири и много коллег, знакомых у кого польские есть корни... Наши народы можно сказать настолько сильно все перемешались и по сути практически родственники - не должны к друг-другу плохо относиться. Я вот например глубоко уважаю Польский народ и если кто чего плохого скажет в моем окружении про Польшу - не промолчу и заставлю извиниться. Песня красивая, заставляет вспомнить свои корни.
Мила Кириевская
Дорогие мои ЛЮДИ! Русские, поляки, украинцы, белорусы... Прошу Вас не разводить здесь агрессию и злобу. Мир наш и так находится в черноте. Нам нужна не ненависть, а любовь. Ну как вы не поймете-то ((((. Хватит ненавидеть друг друга. ХВАТИТ! Все комментарии националистического толка будут впредь безжалостно удаляться. И не обижайтесь. Я предупредила.
Polish Wolf.
Niech żyje najjaśniejsza Rzeczpospolita!
Glov00
Nie chodzi o to by nienawidzić każdego pojedynczego Rosjanina. Prawda jest jednak taka, że Niemcy i Rosja zawsze stały i będą stać po przeciwnej stronie barykady. Można się oczywiście zaprzyjaźnić z jakimś zwykłym szarym Rosjaninem, ale państwo rosyjskie jako CAŁOŚĆ nigdy nie będzie dążyć do tego by Polska była silna, niezależna i niepodległa. Podobnie jest zresztą z Niemcami. To są kraje, które chcą dominować w Europie więc silna Polska nie jest im do niczego potrzebna i to jest zrozumiałe. Polski interes narodowy jest sprzeczny z interesami Niemiec i Rosji. Nie od wczoraj tylko od kilkuset lat. To nie jest tak, że Niemcy postanowiły zniszczyć Polskę dopiero gdy Hitler doszedł do władzy a wcześniej nas kochali. Niemcy zwalczają Polskę już od kilku wieków (Rosja podobnie). To jest pewna ciągłość... Niemcy w czasie ostatniej wojny mówili wielokrotnie, że Warszawa od 700 lat blokuje niemiecki marsz na wschód. Gubernator dystryktu warszawskiego, w notatce z dnia 11 października 1944 informował, że: "Nowy rozkaz Führera o zburzeniu Warszawy ma olbrzymie znaczenie dla DALSZEJ polityki w sprawie Polski". Niemcy jeszcze na początku lat 90-tych nie uznawały granicy z Polską na Odrze i Nysie Łużyckiej. Jeśli ktoś myśli, że teraz nagle nas pokochają to jest doprawdy naiwnym człowiekiem. Winston Churchill powiedział kiedyś, że państwa nie mają przyjaciół, państwa mają interesy i tak to właśnie wygląda. Podsumowując: my musimy pilnować polskiego interesu narodowego, swojej suwerenności (tak jak robią to Niemcy i Rosjanie) i nie wolno nam tracić czujności. Nie możemy powierzyć losów naszego kraju w ręce Niemiec czy Rosji, bo to już przerabialiśmy w swojej historii i było to dość bolesne doświadczenie (123 lata zaborów). Nie możemy liczyć na to, że w budowie silnej i niezależnej Polski wyręczą nas inni, bo tak nie będzie. Natomiast jeśli chodzi o przyjaźń zwykłego Kowalskiego z jakimś zwykłym Ivanem to jest ona jak najbardziej możliwa i może mieć miejsce - nie ma problemu.
IdahoPL66
Stanisław Bieniewski, poseł Rzeczypospolitej do wojska zaporoskiego, występując przed hetmanem Iwanem Wyhowskim i starszyzną kozacką na radzie w Hadziaczu 6 września 1658 r., powiedział: „Uwiedli was przodkowie wasi w niewolę moskiewską, twierdząc, że jednej wiary z wami i na tym się omylili, bo wy grecką religię trzymacie, a Moskwa moskiewską, a prawdę mówiąc, tak wierzą, jak car im każe […], a i to póty was w tym kraju cierpi, póki Polaków nie zwojuje, a pobiwszy nas, na Syberię zamyśla was przenieść, a tu Moskwą, swymi niewolnikami, żyzne krainy osadzić chce; wkrótce ukaz ogłoszony będzie, byle się z nami uspokoił, żeby żaden Kozak szabli ani strzelby nie nosił. Postrzeżcie się tedy, kiedy my i wy na jednej szali nieszczęścia zawieszeni jesteśmy, bo ten was jako i nas w niewolę podbić usiłuje…". Zwracając się w imieniu Rzeczypospolitej do „zacnego Wojska Zaporoskiego", dodał: „…jam was porodziła – nie Moskal, jam was pielęgnowała, wyhodowała, wsławiła; ocknijcie się i bądźcie synami nieodrodnymi, a zjednoczywszy się do gromady, wyrugujcie nieprzyjaciół swoich i moich". Rzeczpospolita uznała wreszcie, czego 26 lat wcześniej darmo domagali się Zaporożcy, iż „Kozacy, jako ludzie rycerscy, godni są posiadania praw politycznych, więc też otwiera się im szeroką drogę do nobilitacji szlacheckiej (dla dalszego do usług JKMości przychęcenia) według uznania hetmana […]. Jako ludzie rycerscy Kozacy są zwolnieni od wszelkich podatków oraz świadczeń, podlegając tylko obowiązkowi krwi". Zgodzono się wreszcie, że Kozacy „jako wolni do wolnych, równi do równych i zacni do zacnych powracają" i powstaje „Rzplita narodu polskiego, litewskiego i ruskiego", w której wszyscy jej obywatele żyć mają „przy pokoju i wolności […] jako jedne ciało jednej nierozdzielnej Rzplitej, nie czyniąc między sobą różnice z wiary"
Marek Marek
w sercu kazdego Polaka Czu Ukrainca czy Litwina jest tęsknota do RZECZPOSPOLITEJ
MrPolakWalczacy
Chwała najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej!
Eternal Slava
Sława najjaśniejszej Rzeczpospolitej! Слава найъяснейшей Речипосполитэй!
Neotomux
jestem razcej cholernym litwinem, bo mieszkam na Litwie.Tez czuje nostalgię do sztandarow z orlami i pogonią i kruszących wszystko na swojej drodze szarz husarii. :) Szkoda, ze nie udalo się dogadac z kozakami, powstanie Chmielnickiego bylo początkiem konca Rzeczypospolitej, bo kilka lat pozniej wojska Сhоwanskiego i Zoltarenki wzieli Wilno, co bylo rzeczą nieslychaną. ( Trzeba jednak przyznac, ze rewolucii nie bywa bez przyczyny) Niestety, jak juz ktos tu napisal nie uda się wejsc dwa razy do tej samej rzeki. Musimy sprostac wezwaniąm naszy dni. A piosenka bardzo piękna, jak i glos. Pozdrowienia z Litwy. Я больше литовец, чем поляк, так как и живу в Литве. Конечно, у меня силная носталгия по развевющимся знаменам с орлами и погонью, сокрушаюшим всё на своем пути ударам гусарии. Жаль, что не удалось договрится с казаками, безусловно, восстание Хмелницкого стало началом конца Речипосполитой, так как несколько лет после этого росийские войска Хованского и Золтаренки взяли Вильно, что было неслыханым для них успехом. (Надо признать, что революций без причин на то не бывает) Жаль, но как кто то написал, невозможно два раза войти в ту же самую реку. Все должны думать о проблемах сегднянего дня. Песня, как и голос очень красивые. Такое печальное реквием по Речипосполитой и победоносных когда то её знамёнах. :) Привет из Литвы...
Piotr Kaczmarczyk
Daliśmy Rusinom Księstwo Ruskie, ze stolicą w Kijowie. Unia Hadziacka 1658 roku. Czytałem skrótowe dzieje Ukrainy pisane przez ukraińskiego "historyka", ani wzmianki o tym. Tak im źle było pod nami? Rzeczpospolita nie była idealna, ale dała im najwięcej. U Ruskich byli pod całkowitym butem. Z carem nie było "negocjacji", tylko morda w kubeł i dziękuj za łaskę. Niestety podziały i nienawiść umiejętnie podsycane przez Ruskich zniweczyły wszystko.
Zbychu RP
Piękna i prawdziwa pieśń. Po Wielkiej Rzeczypospolitej tylko wspomnienia zostały, choć mało kto pamięta bratobójcze walki i krew w której nasza potęga się utopiła.
hadsan1
+Людмила Кириевская "Gdzie są teraz Panowie z chorągwiami, orłami Za Wolność?" Rzeczpospolita to był wspaniały projekt polityczny by ludzie mogli zażywać wolności. Było dość miejsca dla wszystkich chcących spokojnie żyć wg swojego sposobu na życie. Nawet rosyjscy chłopi chętnie uciekali pod "jarzmo" polskiego króla.
werqa123
Niech żyje Rzecz Pospolita!
Erno d'Vries
dzieki ale jak to mawiaja nasi czescy bracia "to se ne vrati".. wszystkiego najlepszego dla tych na wschodzie ktorzy jeszcze pamietaja o Rzeczpospolitej
Валентин Дегтерёв
Людмила,Вы хорошее дело делаете! Славянам нельзя жить во вражде! Спасибо Вам!
Savo Varpinė
Мила Речь Посполитая вернется объединив братские народы.Поляки литовцы беларусы украинцы будем вместе
KarasekUS
Piękna pieśń.
Asia Krynska
Polacy,Litwini,Białorusini,Ukraińcy tylko wspólnie RAZEM pokonamy ruskiego bandziora.Historia już to pokazała i napewno się nie mylii...
Polish free market soldier
jaka Rzeczpospolita była piękna. Piosenka też piękna
Kamil Borowicki
Jagiellonowie zostawili nam mocarstwo a my wszystko przesraliśmy
Mateusz Ostrogski
Śliczna ballada. Ukłony dla autorki!
Patryk Zerski
Wzruszająca pieśń, dużo w niej prawdy.
Jakub Bończak
Ja kocham Rzeczpospolitą i nie umiem zapomnieć o tym co i kogo kiedyś obejmowała ani pochwalić takiego zapominania (co w Polsce-wielu robi by Ukraińców, Białorusinów i Litwinów nie urażać). Ale możliwość odbudowania tego nie leży w nienawiści a wzajemnym zrozumieniu tego że się potrzebujemy na przyszłość, i wybaczeniu tego co robiliśmy sobie w przeszłości... Ilu dobrych Ukraińców zabiła UPA-a o nich nikt niemal nie pamięta, nawet my, Polacy, choć część z owych dobrych Ukraińców zabito tylko za to że nas zabijać nie chcieli! A to tylko jeden przykład... Nasza historia jest pełna bratobójstwa i podłości... Ale byli w niej i ludzie którzy się na to nie zgadzali. I ich nalezy przypominać... Należy uczyć się języków naszych sąsiadów (nie są aż tak trudne gdy zna się Polski i Rosyjski, Białoruski i Ukraiński są łatwe do zrozumienia... A może nam co z tego przyjdzie?
Jakub Pomorski
Rzeczpospolita - rzecz wspólna - nasza Ojczyzna.
baciar lwowski
DROGA LUDMIŁO nikt nie chce agresji ani nienawiści ale gdyby wymordowano ci rodzine WOŁYN i nikt za to nie przeprosił nikt zemsty nie szuka tylko prawdy dopóki nie będzie prawdy będzie złośc która rodzi nienawiść a to jest jak dżuma ja też mam korzenie polskie rosyjskie ukraińskie i wiem jacy są wspaniali ludzie Polacy Ukraincy Rosjanie TRZEBA SZANOWAĆ KULTURE I HISTORIE ale nie wolno ją wypaczać fałszować i niszczyć jeśli to uszanujemy będzie pokój i będzie  zrozumienie pozdrawiam
Piotr Kaczmarczyk
Szkoda, wielonarodowej i wielokulturowej Rzeczypospolitej. Największą tragedią było powstanie Chmielnickiego. Ono pogrzebało Rzeczpospolitą. Władysław IV planował wojnę z Tatarami i Turkami, powinniśmy iść ramię w ramię na bisurmanów. Wspólna polsko-kozacka armia byłaby niepokonana. Co ciekawe Chmielnicki twierdził na początku, że nie walczy z królem, ani Rzeczpospolitą tylko z królewiętami. Z drugiej strony już na wiosnę 1648 roku wysłał list do cara Aleksego, zapraszając go do wkroczenia na Ukrainę. Dla nas Polaków to zdrajca, własna prywatna krzywda zaważyła też jako przyczyna powstania. Kiedy Chmielnicki poskarżył się królowi Władysławowi na wyrządzone mu niegodziwości, miłościwy pan rzekł, "a co to nie macie szabli u boku"? Takie sprawy powinien załatwić prywatnie, a nie podjudzać kozaków do buntu, a najgorsze jest to, że był Polakiem.
otterbeast
Именно так. Речь Посполитая - это и наша история тоже. Почти все известные казаки были шляхтичами. Мы должны быть вместе с Польшей. Так будет правильно.
Robert Pawłowski
Piękny tekst,piękne wykonanie.Bóg z Tobą dziewczyno.
Al He
Res Publica = Rzeczpospolita  Res- Rzecz Publica- Pospolita, Wspólna
Wojciech Żukowski
Mieliśmy wspaniałe państwo, niestety przerastało tamtą rzeczywistość
Michał Zbieranowski
Masz Pani rację, mogliśmi być wielcy i wszystko to został spierdolone.....
pawel kleniewski
Chwala najjasniejszej RZECZYPOSPOLITEJ !!!
10bkpm
First Polish university 1364 First Russian university 1755 First in Europe Polish Constitution 1791 First Russian constitution 1906 First Polish parliament( sejm) 1453 First Russian parliament( duma) 1906 Ha Ha Ha Killing of defenseless or children and own citizens is against polish tradition, culture, mentality and religion. Therefor ukrainians ( ukaina is polish word, meaning end of country) and russians can not be polish brothers, if they not change aggressive behavior. Poland NEVER will be friends of killers.
Paweł
"Wojny trwały długo opustoszała Rzeczpospolita,opustoszała Ukraina. Nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą.150 lat później Katarzyna 2 caryca Rosji podbiła chanat krymski,zlikwidowała Sicz Zaporoską i walnie przyczyniła się do upadku Rzeczypospolitej"
Nebojsa Zupanjac
Привет из Сербије Слава Словенима
Ziemomysł
SŁAWA WSZYSTKIM BRACIOM I SIOSTROM SŁOWIANOM!!
Janek_ _Lach z Warszawy
Bardzo ładna ballada I очень хорошая баллада. Привет из Полъшы.
Damballah Beatz
Zdrastwuj z Polszy! Krasiwa piesnia :) slava Biealrusi!
Alexander Oukhortsev
браты!нех жые жэч паспалита ад мора дамора
Olga Kozłowska
Pani Ludmiło, piękna pieśń , dziękujemy
Валентин Дегтерёв
Когда я Ваши песни слушаю у меня на душе праздник! Спасибо Вам! Вы мне даете надежду!
Mantharen Mantharen
CHWAŁA NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ !!!! to nie tylko nasze dziedzictwo ale Rzeczpospolita jest też dziedzictwem Białoruś i Ukrainy nie pozwólcie żeby ruscy odebrali wam dumę i wolności boście nie z Rosji zderzeni jeno z  RZECZYPOSPOLITEJ !!!!
Mateusz Kozłowski
Jeśli z nami Bóg którzy przeciw nam !!! Smutny los naszego mocarstwa który trząsł Moskwą Szwecją Osmanami i reszta europejskiej zgraji SŁAWA RZECZYPOSPOLITEJ pozdrowienia z Polski BRACIA !!!
NihonDream
Piękna pieśń pięknie zaśpiewana. Wzruszyłem się. Dziękuję.
Agnis
Какии вот јазик, не знају јесли то русскии, белорусскии или полски, звуки как что-нибуд среди их? Któri język to, nie wiem czy to rosyjski, białoruski czyli polski, ale na piewno gwiądźi jak coś wsród ich? Који је ово језик, звучи као руски, али поприлично има пољске речи. Slava Slovenima iz Srbije!
Sławomir Pietraszko
Proszę o dobre napisy do tej pięknej pieśni. Bo my Słowianie musimy się zjednoczyć!
KommissarZbignievov
Dear Lyudmila, I hope you read these! I am Polish, and I'd like to thank you for this wonderful song. You have a great voice, and I'm sure a great soul too, reading your comments assures me so :) Please, carry on with your music, it is amazing! I hop you have an album released too, I'd love to support your wonderful work.
NaZawszeDobraMarka1
Sława i Cześć Najjaśniejszej Rzeczypospolitej!  
AllysQu
Ludmiła - piękna pieśń i za serce chwyta. Niestety to już nie wróci ,zbyt wiele krwi się przelało...
Emanuel
Pięknie. Dziękuję bardzo. Pozdrowienia z Polski dla wszystkich braci Słowian zachodnich i wschodnich.
Reč paspalitaja Rzeczpospolita
Дзякуй за вельмі добрую песню! Вітанка з Беларусі.
robsx13
Trzeba bylo razem na Turka isc.Odzyskac Konstantynopol a nie bic sie ze soba.
baciar lwowski
droga pani świat jest pełen agresji i nienawiscie tego my nie zmienimy tylko prawda i wybaczenie szacunek nam pomoze dziekuje pani za piekna piesń
Alexander Oukhortsev
мила умница!!! спявай па беларуску! где тебя послушать?
krl1831
z tej piosenki wynika taki obraz, że w tym czasie ciągle się zabijali, brat walczył przeciw bratu, zło szalało wszędzie. rzeczywiście w XVII i XVIII wieku było dużo wojen, ale wcale nie walczył brat przeciw bratu, tylko polska szlachta walczyła z wrogami, którzy napadali Polskę i tyle. oczywiście były epizody wojen domowych(np. rokosz Zebrzydowskiego) ale to margines
Mantharen Mantharen
CHWAŁA NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ  !!!!!
Marcin
piękne wykonanie , podoba mi się język rosyjski
Chris Light
Vivat Rzeczpospolita
Technickk1
Zniszczyli nas , podzielili , skłócili. Szkoda...
Robert Korecki
Wspaniała pieśń , wspaniałe wykonanie. Żeby to jeszcze warcholstwo zrozumiało.
sowa drzewna
dziękuję bracia i siostry Słowianie
szary
"Jednak ta Rzeczpospolita nawet w chwilach swej słabości zatykała swe chorągwie na wałach obcych stolic" - Henryk Sienkiewicz- "Ogniem i mieczem"
Technickk1
Jeszcze będziemy mocarstwem Europejskim , Dopomóż BÓG !
Ivans Dubrovskis
За слово честь клятва бело-красно-белый флаг, а не красно-зеленый флаг.
ZabaVa
Очень красивая песня... Самой хорошо показывает, какой прекрасной мечтой была Речь Посполита. Я плакал когда я слышал этой песнью. Спасибо большой  Мила! Привет из Польши!
doliwaq
Przepiękna pieśń, opowiada o naszej wspólnej chwale, nie ma tu nacjonalizmów ani nienawiści, tak bardzo charakterystycznej dla każdego z narodów Rzeczpospolitej. Szkoda, że te czasy nie powrócą...
niewinnny
wszystko można naprawić BRACIA
Jerzy Jagieła
Ta ballada zaskakuje.Tekst chyba autorki ? Podoba się
hussar80
Sa dwie drogi zjednoczenia Slowian . Polska - Rzeczpospolita I Rosyjska - ZSRR albo CCCP
Witold Centkowski
Ona  zawsze  istnieje  bo  to  IDEA.
Xsardas
Zgadzam się całkowicie z Ludmiłą (wpis poniżej). Nienawiść, złość, agresja i inne przejawy bezkresnej głupoty prezentowane są przez osoby, które w polityce określane są jako " pożyteczni idioci ". Takie osoby łatwo przyjmują poglądy innych z powodu niewystarczającej wiedzy własnej, a także z powodu nieznajomości bądź niezrozumienia technik służących do manipulowania społeczeństwem. Bez względu na to czy ktoś tego chce czy nie chce i czy to rozumie czy nie rozumie, to: 1. jesteśmy ze sobą spokrewnieni bliżej niż społeczeństwa większości państw na świecie. 2. Zamiast Rzeczpospolitej Obojga Narodów powinna Powstać Rzeczpospolita Trojga, a nawet Czworga Narodów ( było poparcie części szlachty moskiewskiej ). Ale takie rozwiązanie wymuszało by ustanowienie praw równych dla wszystkich tzn. wszyscy byliby w prawach szlachcicami. Jaki byłby dzisiaj świat gdyby do tego doszło? Uwolnijcie wyobraźnię. Póki co jesteśmy skłóconymi skutecznie narodami otoczonymi nieprzychylnym nam światem, zmieniającym się szybko w niebezpiecznym kierunku. I nawet imperium moskiewskie sobie z tym nie poradzi.
Piotr Poznańczyk
Rzeczpospolita powróci. 
Kanał rodziny Koryckich
Piękne. Za Rzeczpospolitą! Za wspólna Ojczyznę.
67 Piotr
Fantastic song ! I wspaniałe przesłanie Pani Ludmiło ! Też uważam, że lepiej kochać się niż pozwolić zasiać nienawiść wśród ludzi. Pozdrawiam !
Мила Кириевская
Обращаюсь ко всем, кто пишет здесь ненавистнические комментарии по отношению к своим братьям, еще раз: Вы всерьез считаете, что славянам, и вообще христианам подобает грызться между собой и позорно друг друга клеймить? Именно сейчас? Да оглянитесь уже вокруг, каины! Или вы уже совсем обезумели и не способны за своей слепой ненавистью видеть истинное положение вещей в нашем мире?
RAAE2011
Piękna pieśń o RZECZYPOSPOLITEJ. Przeszłość trudna, ale wielka. Ku pamięci, ale i ku przyszłości. Dziękuję Pani!
Moter1997
Слеза навернулась от данной песни, как нас разделили то друг от друга. Пол Беларуси считают поляков не то, что братьями, а единым народом. Odczuwam się Polakem.
Ultoris
Corona i Ukraina! Polonia is mother of us all. We must unite and revive The Most Holy Republica! Hail to the Ukrainian brothers from Mazovia!
Игорь Королькевич
Мила!- Огромное спасибо за ваши песни!  С днем Памяти Вас!  К сожалению все повторяется и мы пьем на могилах 20 летних пацанов  которые могли бы жить и жить- но пали! Вечная память!
Bezprym
Sława wielkiej Polsce i Ukrainie
Mariusz Sudak
Przywrócmy CHWAŁĘ I WIELKOŚĆ NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ
litvin muhavecki
Так, пагаджуся, Вы сапраўды вельмі прыгожа спяваеце! Але ўсё ж такі хацелася б каб песня пра Рэч Паспалітую гучала не толькі на рускай і польскай мовах  а гэтак жа і на беларускай! Так як без беларусаў (літвінаў) і ў цэлым ВКЛ, проста б не было той магутнай саюзнай дзяржавы..Рэч Паспалітая Абодвух Народаў - польскага і літоўскага (беларускага)! І ўсё ж такі за прыгожую песню дзякуй!
Samantha Sommers
Bardzo piękna pieśń! Dziękuję bardzo za zapamiętanie swojej historii!
Waldemar Bazan
Jest gowno nie tesknota. Kupa nienawisci ze strony litwy bialorusi i ukrainy. A tesknote do rzeczpospolitej to nam ukraincy szczegolnie w czasie rzezi wolynskiej okazali mordujac dziesiatki tysiecy Polaków. Wiec nie pieprz mi tu o tesknotach tylko przerob materialy historyczne. Co do okreslenia Lach to gdybys znal historie to bys wiedzial ignorancie ze to nie jest obrazliwe okreslenie tylko nazwa w jezyku ruskim jednego z plemion slowianskich Lechitów. Wiec czemu mialbym go nie uzyc? Co do pochodzenia Polaków to poczytaj wyniki badan nad haplogrupa R1A1 nie chce mi się tego pisać. A co do mojego pochodzenia to przesledzilem sobie w ksiegach parafialnych pochodzenie mojej rodziny do 16 wieku. Czyli momentu powstania kosciola w miejscowosci z ktorej wywodzi sie moja rodzina. I jest to Podkarpacie. Wiec kwestia tego czy jestem Polakiem czy nie chyba nie ulega watpliwosci. Pytanie czy Ty mozesz to samo o sobie powiedziec?
Сергей Миркин
Замечательно... Отличная музыка и слова... Как говорится за сердце взяло... Хоть я и не поляк
Konrad Kokoszkiewicz
Nie można zaprzeczyć, utwór przyprawia o dreszcze.
Jersonimo HS
Bardzo dobrze !!!
Алексей Белик
Одуренная подборка! Спасибо! Сам с польско-чешскими корнями...
Trzcina PL
Unia słowiańska zamiast UE!!!
marekzbytomia Assur
Kluczem do pojednania wszystkich Słowian jest pojednanie między Polakami i Rosjanami. Ale "zachód" na to nigdy nie pozwoli... a my głupi pozwalamy na to.
Jabberwokie86
Dodam jeszcze, ze skłócali Słowian, już dawno i robią to, ci sami, co przed wiekami!!
Aleksander Kręczkowski
hmm ... było ... minęło ... ale w tym naszym nieustannym zapatrzeniu się na 'zachód' może czasem warto obejrzeć się w drugą stronę?
Jacek J
brat przeciw bratu smutne to i przwdziwe czemu nie uczymy się z historii?
kapsjel
Wielki hołd dla pani Mili, Polska i Białoruś wkrótce stworzą jedno państwo pod wspólnym rządem i stworzymy jeden naród :)
krBBA23
Śmierć wrogom niepodległej Rzeczpospolitej, możecie nas podbić a nawet znieważyć nasze zwyczaje, ale nigdy nie złamiecie ducha, który podtrzymywany jest przez samego Boga!
Jarosław Sobczyk
super!!!
Jaroslaw Gasiorowski
RZECZPOSPOLITA DOM WSZYSTKICH DOBRYCH SZCZESLIWYCH LUDZI GDZIE WOLNOSC JEST POWIETRZEM A WSZYSCY RODZINA. DO TEGO TRZEBA DOROSNAC WYJSC Z CIEMNOTY DAWNYCH CZASOW